Kúpiť skateboard – e-shop

Sprievodca výberom
skateboardov


Skateboard  >  Nový hit nesie meno longboardy

Nový hit nesie meno longboardy

Longboard nie je len trochu iný skateboard. Je to štýl jazdy a nové vyjadrenie pocitov.

Longboard je predĺženou verziou klasického skateboardu a prináša úplne nový, doteraz nepoznaný pôžitok z jazdy. Kombinuje chuť z jazdy na skateboarde s jazdou na surfe, dá sa povedať, že surfujete na skejte.

Rovnako ako skateboardy, sa aj longboardy vyrábajú z javora (lacnejšie z čínskeho, tie "pravé" z kanadského). Jazda na nich pripomína spomínané surfovanie. Kým skateboarding sa zrodil na Havaji v päťdesiatych rokoch minulého storočia, tak longboardy sa k nemu postupne pridali. Ich história je veľmi podobná, longboardy sú populárnejšie v posledných pár rokoch

Tipy na longboardy

Tentoraz máme dva tipy. Jeden na lacnejšie longboard a druhý na ... samozrejme trochu drahšie a kvalitnejšie.

Longboard WORKER PalmBay

Longboard Worker PalmBay má veľmi dobré jazdné vlastnosti, odolnou a kvalitné dosku a je veľmi obľúbený aj vďaka svojej cene, kúpite ho za asi 60 eur.

Trochu drahši je Longboard Spokey Pin-up, ktorý kúpite asi za 75 eur.

Longboard Spokey Pin-up

Atraktívnejší dizajn podporuje aj kvalitnejší materiál, je z kanadského javora a devítivrstvy. Klasikou je protišmyková úprava, ložiská ABEC-7 a vďaka nim výborné jazdné vlastnosti.

Vyskúšajte ich!

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 14. 4. 2014


Odporúčame skateboardy


Ďalšie novinky

Základné triky na skateboarde

Aj dospelí oceňujú skateboardy, pretože táto nová móda konečne priťahuje deti a mládež k pohybu. Dnes sa pozrieme na základné triky, ktoré sa vykonávajú na skateboarde.

27. 5. 2016

Skateboardy z bazáru: Áno, alebo nie?

Skateboardy sú dnes veľmi žiadané, preto sa hojne vyskytujú tiež v bazároch so športovými potrebami. V bazáre získate skateboard lacnejšie, oplatí sa však tento nákup po všetkých stránkach?

20. 5. 2016

Ako správne vybrať skateboard pre dieťa?

Doska je IN - zábava, životný štýl a adrenalín. Možno ale toho o skateboarde moc neviete, a napriek tomu ním chcete urobiť radosť svojmu dieťaťu. U nás ste na správnej adrese.

29. 3. 2016

všetky novinky