Kúpiť skateboard – e-shop

Sprievodca výberom
skateboardov


Skateboard  >  Nový hit nesie meno longboardy

Nový hit nesie meno longboardy

Longboard nie je len trochu iný skateboard. Je to štýl jazdy a nové vyjadrenie pocitov.

Longboard je predĺženou verziou klasického skateboardu a prináša úplne nový, doteraz nepoznaný pôžitok z jazdy. Kombinuje chuť z jazdy na skateboarde s jazdou na surfe, dá sa povedať, že surfujete na skejte.

Rovnako ako skateboardy, sa aj longboardy vyrábajú z javora (lacnejšie z čínskeho, tie "pravé" z kanadského). Jazda na nich pripomína spomínané surfovanie. Kým skateboarding sa zrodil na Havaji v päťdesiatych rokoch minulého storočia, tak longboardy sa k nemu postupne pridali. Ich história je veľmi podobná, longboardy sú populárnejšie v posledných pár rokoch

Tipy na longboardy

Tentoraz máme dva tipy. Jeden na lacnejšie longboard a druhý na ... samozrejme trochu drahšie a kvalitnejšie.

Longboard WORKER PalmBay

Longboard Worker PalmBay má veľmi dobré jazdné vlastnosti, odolnou a kvalitné dosku a je veľmi obľúbený aj vďaka svojej cene, kúpite ho za asi 60 eur.

Trochu drahši je Longboard Spokey Pin-up, ktorý kúpite asi za 75 eur.

Longboard Spokey Pin-up

Atraktívnejší dizajn podporuje aj kvalitnejší materiál, je z kanadského javora a devítivrstvy. Klasikou je protišmyková úprava, ložiská ABEC-7 a vďaka nim výborné jazdné vlastnosti.

Vyskúšajte ich!

Zdieľajte článokOdporúčame skateboardy


Ďalšie novinky

Skateboard alebo longboard?

Vyberáte si novú dosku na poriadnu jazdu? Potom sa zrejme rozhodujete medzi skateboardom a longboardom. Ktorý je pre vás vhodnejší?

Tipy na slovenské skateparky

Je krásne a láka vás to na skateboard? Čo vyskúšať niektorý zo skateparkov, napríklad v Malackách, Rajci, Liptovskom Mikuláši či Piešťanoch?

Penny board - trošku iný skateboard

Penny board je menší typ skateboardu s nízkou hmotnosťou aj cenou, stabilný, vyrobený z plastu a bez gripu. Predstavuje ideálny dopravný prostriedok do mesta, pretože sa zmestí do batohu.

všetky novinky