Kúpiť skateboard – e-shop

Sprievodca výberom
skateboardov


Skateboard  >  Nový hit nesie meno longboardy

Nový hit nesie meno longboardy

Longboard nie je len trochu iný skateboard. Je to štýl jazdy a nové vyjadrenie pocitov.

Longboard je predĺženou verziou klasického skateboardu a prináša úplne nový, doteraz nepoznaný pôžitok z jazdy. Kombinuje chuť z jazdy na skateboarde s jazdou na surfe, dá sa povedať, že surfujete na skejte.

Rovnako ako skateboardy, sa aj longboardy vyrábajú z javora (lacnejšie z čínskeho, tie "pravé" z kanadského). Jazda na nich pripomína spomínané surfovanie. Kým skateboarding sa zrodil na Havaji v päťdesiatych rokoch minulého storočia, tak longboardy sa k nemu postupne pridali. Ich história je veľmi podobná, longboardy sú populárnejšie v posledných pár rokoch

Tipy na longboardy

Tentoraz máme dva tipy. Jeden na lacnejšie longboard a druhý na ... samozrejme trochu drahšie a kvalitnejšie.

Longboard WORKER PalmBay

Longboard Worker PalmBay má veľmi dobré jazdné vlastnosti, odolnou a kvalitné dosku a je veľmi obľúbený aj vďaka svojej cene, kúpite ho za asi 60 eur.

Trochu drahši je Longboard Spokey Pin-up, ktorý kúpite asi za 75 eur.

Longboard Spokey Pin-up

Atraktívnejší dizajn podporuje aj kvalitnejší materiál, je z kanadského javora a devítivrstvy. Klasikou je protišmyková úprava, ložiská ABEC-7 a vďaka nim výborné jazdné vlastnosti.

Vyskúšajte ich!

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 14. 4. 2014


Odporúčame skateboardy


Ďalšie novinky

Skateboard, alebo longboard?

Vyberáte si novú dosku na poriadnu jazdu? Potom si najskôr vyberáte medzi skateboardom a longboardom. Ktorý je pre vás vhodnejši?

25. 8. 2016

Tipy na slovenské skateparky

Je krásne a láka vás to na skateboard? Čo vyskúšať niektorý zo skateparkov, napríklad v Malackách, Rajci, Liptovskom Mikuláši či Piešťanoch?

29. 7. 2016

Penny board - trošku iný skateboard

Penny board je menší typ skateboardu s nízkou hmotnosťou aj cenou, stabilný, vyrobený z plastu a bez gripu. Predstavuje ideálny dopravný prostriedok do mesta, pretože sa zmestí do batohu.

30. 6. 2016

Základné triky na skateboarde

Aj dospelí oceňujú skateboardy, pretože táto nová móda konečne priťahuje deti a mládež k pohybu. Dnes sa pozrieme na základné triky, ktoré sa vykonávajú na skateboarde.

27. 5. 2016

Skateboardy z bazáru: Áno, alebo nie?

Skateboardy sú dnes veľmi žiadané, preto sa hojne vyskytujú tiež v bazároch so športovými potrebami. V bazáre získate skateboard lacnejšie, oplatí sa však tento nákup po všetkých stránkach?

20. 5. 2016

všetky novinky