Kúpiť skateboard – e-shop

Sprievodca výberom
skateboardov


Skateboard  >  Ako správne vybrať skateboard pre dieťa?

Ako správne vybrať skateboard pre dieťa?

Doska je IN - zábava, životný štýl a adrenalín. Možno ale toho o skateboarde moc neviete, a napriek tomu ním chcete urobiť radosť svojmu dieťaťu. U nás ste na správnej adrese.

Pri výbere skateboardu sledujte 5 kritérií

1. Šírka dosky - komplety sa štandardnou doskou 7,5" - 8" sú stabilné, pre začínajúcich aj skúsenejších jazdcov, vhodné na street, do skateparku aj na triky. Deti využijú dosky do 7,4" a širšie dosky (nad 8") sa uplatnia v bazéne a U-rampe (mierka je 1 palec = 2,54 cm). Dĺžka tradičných skateboardov sa pohybuje okolo 32" (80 cm). Deti lepšie ovládnu kratšie dosky, približne 28".

2. Konkávy dosky (prehnutie do tvaru "U" po celej dĺžke skateboarda) - spevňuje dosku a lepšie drží nohy jazdca. Má 3 stupne - Mellow (ľahký), Medium (stredný) a Steep (veľký). Štandardom je stredná concave.

3. Materiál - najlepšie skateboardy sú z kanadského javora, lacnejšie z čínskeho javora, buku či duba. Dosky sa skladajú z 5 až 9 vrstiev.

4. Veľkosť koliesok - uvádza sa v dvoch hodnotách: priemer (50 - 60 mm) / tvrdosť (78a - 101a a viac). Platí, že menšie a mäkšie kolieska sú pomalšie, väčšie a tvrdšie sú rýchlejšie.

5. Nosnosť, cena - pre mladých skejťákov vyberajte medzi odolnými plastovými a drevenými doskami, ktoré majú nosnosť od 25 do 100 kg.

Viac tiež v článku Ako vybrať skateboard.

Pre deti voľte užšie dosky skejtbordov, 7,4 "a menšie

  • Mid 7,3"- pre dieťa s výškou 134 -157 cm
  • Mini 7"- pre dieťa s výškou 104 - 133 cm
  • Micro 6,5"- 6,75" - pre dieťa mladšie 5 rokov

Zoznámte sa aj s tým, ako jazdiť na skejte. Nie je to tak úplne ľahké, ale ak má váš potomok patričné ​​nadšenie, určite to zvládne. Ako mnohí pred ním, už viac ako pol storočia, čo je tento šport populárny. Nezabudnite však dieťaťu zaobstarať helmu a chrániče.

Zdroj fotografie: Pixabay

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 29. 3. 2016


Odporúčame skateboardy


Ďalšie novinky

Skateboard, alebo longboard?

Vyberáte si novú dosku na poriadnu jazdu? Potom si najskôr vyberáte medzi skateboardom a longboardom. Ktorý je pre vás vhodnejši?

25. 8. 2016

Tipy na slovenské skateparky

Je krásne a láka vás to na skateboard? Čo vyskúšať niektorý zo skateparkov, napríklad v Malackách, Rajci, Liptovskom Mikuláši či Piešťanoch?

29. 7. 2016

Penny board - trošku iný skateboard

Penny board je menší typ skateboardu s nízkou hmotnosťou aj cenou, stabilný, vyrobený z plastu a bez gripu. Predstavuje ideálny dopravný prostriedok do mesta, pretože sa zmestí do batohu.

30. 6. 2016

Základné triky na skateboarde

Aj dospelí oceňujú skateboardy, pretože táto nová móda konečne priťahuje deti a mládež k pohybu. Dnes sa pozrieme na základné triky, ktoré sa vykonávajú na skateboarde.

27. 5. 2016

Skateboardy z bazáru: Áno, alebo nie?

Skateboardy sú dnes veľmi žiadané, preto sa hojne vyskytujú tiež v bazároch so športovými potrebami. V bazáre získate skateboard lacnejšie, oplatí sa však tento nákup po všetkých stránkach?

20. 5. 2016

všetky novinky